Bc. Tomáš
Morávek

referent stavebního úřadu, fotbalový trenér mládeže

27 let, svobodný, bezdětný
Zájmy: sport, příroda, stavitelství, zvířata, společenské akce

Co Tě přimělo kandidovat a co bys chtěl v Plzni změnit? Popř. co Ti v Plzni chybí?
Kandidovat mě přimělo to, že v městském obvodě žiji s rodinou celý můj dosavadní život, ať už jako dítě, tak jako dospělý člověk. Není mi lhostejné dění v tomto obvodě a v celé Plzni. Plzeň je nádherné město se skvělými lidmi. Nemyslím si, že je primárně všechno špatně, a že já to zachráním. :-) Ale chci být součástí tohoto obvodu a aktivně pomoci lidem. Kromě toho, že trénuji fotbalovou mládež v tomto obvodě, bych chtěl společnosti pomoci, pro lepší žití v obvodě i v Plzni i v jiných sférách a v jiných odvětví. Tento způsob mi přijde jako nejlepší jak se aktivně zapojit a pomoci větší skupině lidí. Pokud bych mluvil o změnách, určitě bych se zaměřil na bezpečnost v ulicích a okolí veřejných prostranstvích, kde poslední dobou vnímám zhoršení v Plzni, větší a kvalitnější nabídku volnočasových aktivit a to třeba i dotovaných městskými prostředky. Dále mě velmi zajímá příroda a svým způsobem i ekologie a zachování nebo obnovu travnatých ploch.

Je fotbal celý Tvůj život?
Fotbal je už součástí mého života, ale určitě ne celý můj život. Díky fotbalu jsem zažil spoustu emotivních situacích a řadu lidských příběhu. Díky fotbalu jsem měl i možnost se seznámit s řadou lidí a utvořit si s nimi přátelský vztah. V neposlední řadě mi fotbal přinesl radost a životní naplnění. Protože vidět a pracovat s dětmi, která jsou bezprostřední a spontánní je obrovský zážitek. Jejich radost a nadšení je to co mě vždy motivovalo dál se zlepšovat a vzdělávat jako trenér. Upřímně na druhou stranu je to i nesmírně náročné jak časově na přípravu a trávení volného času na turnajích a zápasech, ale také psychicky.

Jaká Ti dnes přijde mládež a děti - jaký mají vztah ke sportu?
Upřímně společnost v naší zemi se vyvíjí. A za těch pár let i já pozoruji změnu u vztahu dětí ke sportu. Nesportovních aktivit, které může dnešní mládež dělat, je obrovská škála. Proto zájem obecně je asi menší. A zdá se mi, že se začíná extremizovat a rozdělovat společnost na sportovní a nesportovní. Vytrácí se z mého pohledu tzv. hobby sportovec. Buď děláš sport na lepší až profi úrovni a rodina tě podporuje a nebo trávíš svůj volný čas na tabletu ve svém pokoji.

Máš tip na vítěze fotbalového MS?
Vždy věřím Němcům. Ale letos si myslím, že vyhraje Francie, kde hraje můj oblíbený fotbalista Antoine Griezmann. Mrzí mě, že Češi nejsou na šampionátu. Český fanoušek, potřebuje naději a trochu pobláznit, aby děti měli zase větší motivaci se ke sportu obracet. Bohužel mám pocit, že dokud se opravdu finanční prostředky určené mládeži nedostanou přímo do mládežnických týmů, tak pokrok neproběhne. Ve fotbale se o systémový pokrok stará FAČR a určitě tam vnímám zlepšení a enormní snahu na tomhle pracovat.

NAŠI KANDIDÁTI

Irena Vítovcová

předsedkyně Občanské sdružení ProCit

Zobrazit profil

Pavel Vostřák

OSVČ, trenér ledního hokeje

Zobrazit profil

Aleš Tolar

redaktor

Zobrazit profil

Prof. Zdeněk Vostracký

emeritní rektor ZČU Plzeň

Zobrazit profil

Mgr. Karolína Prokopová

učitelka a trenérka atletiky

Zobrazit profil

Bc. Tomáš Morávek

referent stavebního úřadu, fotbalový trenér mládeže

Zobrazit profil

Pavel Šour

mistr boxu v těžké váze ČR

Zobrazit profil

Mgr. Marek Šlechta

zřizovatel střední školy

Zobrazit profil

Mgr. Pavel Hudeček

FAČR, Grassroots trenér mládeže

Zobrazit profil

Ing. Tomáš Kotora

ekonom, ředitel bazénu Slovany a Lochotín

Zobrazit profil

Jiří Uhlík, MBA.

místostarosta MO Plzeň 1

Zobrazit profil

Jakub Dort

jednatel společnosti

Zobrazit profil

Mgr. Alena Králová

právník

Zobrazit profil

Jiří Winkelhöfer

jednatel vyšší odborné školy, starosta MO Plzeň 1 (2002 - 2007)

Zobrazit profil

Ing. Naděžda Mauleová, MBA

ředitelka střední školy a vyšší odborné školy

Zobrazit profil

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2021 PRO Plzeň